Nové

0 0

V júni bude do práce na bicykli chodiť opäť rekordný počet Martinčanov. Počas ôsmeho ročníka súťaže bude martinské prvenstvá z minulosti obhajovať 757 účastníkov v 220 tímoch od 68 zamestnávateľov. Martin si svoje sily zmeria s ďalšími 90 samosprávami z celého Slovenska.Chuť bicyklovať Martinčanov neopustila ani počas pandémie.

Viaceré podujatia boli síce zrušené, ale kampaň Do práce na bicykli sa len o mesiac odložila. Možno aj to motivovalo historicky najväčší počet Martinčanov, aby sa prihlásili. Počas júna bude do práce na dvojkolesovej náhrade áut a autobusov chodiť 757 účastníkov v 220 tímoch. Účastníci patria až k 68 zamestnávateľom a prvenstvo v počte tímov už tradične obhájila Jesseniova lekárska fakulta. „Martin je cyklomesto a je našim záväzkom pokračovať v budovaní a skvalitňovaní cykloinfraštruktúry. Cyklotrasa do Tomčian, cyklotrasa do Vrútok, nové stojany a mnoho iného sa nám podarilo za relatívne krátky čas a ja pevne verím, že v nových cykloprojektoch budeme pokračovať aj naďalej.

Prajem teda všetkým aktívnym cyklistom pekné počasie, pevné nervy a chuť prispieť k ochrane svojho zdravia a životného prostredia aj týmto spôsobom,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Do celoslovenskej kampane sa zaregistrovalo 11 358 účastníkov, 3 448 tímov a 1 271 zamestnávateľov. V Martine sa v roku 2021 zaregistrovalo o viac ako 200 účastníkov viac ako v minulom roku a takisto historické maximum zamestnávateľov. Výsledky budú nahrávané čiastkovo a vyhodnotené po ukončení celej kampane na konci júna 2021.          

zdroj.martin.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *