Nové

0 0

Mestská polícia má za sebou dni náročných zákrokov. Príslušníci hliadky hľadali žiaka, ktorý utiekol z priestorov odborného učilišťa. Zaistili ho pri bývalých štátnych majetkoch na Kvetnici a následne ho odovzdali riaditeľke. Do príchodu záchrannej služby poskytovali súčinnosť v poliklinike Adus pri resuscitovaní osoby, pomáhali žene, ktorá spadla na chodníku v parku pri stanici ŽSR a spôsobila si zranenia.

V pondelok prijali oznam o nezvestnej žene, ktorá sa dva dni neozvala svojej sestre a neprišla ani do práce. Hliadka bola okamžite vyslaná na miesto, kde zistila, že žena je mŕtva a pravdepodobne ju zabil jej syn, ktorý bol následne zadržaný. Mestská polícia bola požiadaná aj o asistenciu z dôvodu agresívneho pacienta, ktorý mal prísť k lekárke do ambulancie, kde sa jej vyhrážal zabitím. Na mieste bol agresívny pacient zaistený a po úkonoch bol prevezený do Levoče na psychiatrickú ambulanciu.

Pri takýchto alebo iných zákrokoch im už vyše roka pomáhajú aj telové kamery. Mestská polícia Poprad ich ako jedna z prvých na Slovensku začala používať v júni minulého roka. Pri policajných zásahoch totiž často dochádza k eskalácii napätia medzi zasahujúcim policajtom a osobou proti ktorej je zákrok smerovaný.

Aby mestská polícia v prípade potreby vedela objektívne vyhodnotiť postup jednak zasahujúcich policajtov, ako aj správanie a konanie osôb proti ktorým zákrok smeroval, je vhodné zdokumentovať priebeh celého zákroku. Týmto spôsobom sú tak chránení nielen policajti, ale aj osoby voči ktorým zasahujú.

Pôsobiť majú na ľudí aj preventívne. „V mnohých prípadoch stačí oznámenie o tom, že priebeh zákroku sa zaznamenáva a to postačuje na odstránenie agresívneho správania. Naše štatistiky hovoria jasne, výrazným spôsobom nám poklesli sťažnosti týkajúce sa zákrokov polície,“ vysvetlil náčelník mestskej polície Poprad Marián Gardoš. Veľkým prínosom kamier je aj skutočnosť, že policajti získavajú nezvratné a ťažko spochybniteľné dôkazy potrebné pre ďalšie konanie.

zdroj:poprad.sk,Foto: Martin Krystynek

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *