Nové

0 0

vo veľkej zasadačke Mestského úradu konal pracovný workshop, na ktorom bola predstavená vízia obnovy, modernizácie a prístavby Zimného štadióna v Sabinove, ktorý spracoval referát rozvoja mesta v spolupráci so správcom zimného štadióna a revíznym technikom a zástupcom hokejového klubu.

Na začiatku podujatia sa pripomenula malá historická genéza výstavby tohto športového stánku, jej prestrešenia a informovalo sa aktuálnom stave technických zariadení, plochy a potrebách budúcej prevádzky.

Avšak najdôležitejšou častou bola prezentácia budúcej vízie modernizácie a prístavby zimného štadióna, ktorá by pozostávala z troch etáp: 1. výmeny chladenia a ľadovej plochy, 2. obnovy existujúceho štadióna a 3. prístavby nového sociálno-športového zázemia zimného štadióna. Zúčastnení sa zhodli na tom, že zimný štadión nutne potrebuje obnovu a modernizáciu, a že nevyhnutnou súčasťou tohto procesu bude aj uvoľnenie nemalých vlastných finančných prostriedkov na odstránenie najkritickejších bodov zimného štadióna a na riešenie prípravy na čerpanie externých zdrojov financovania z existujúcich a pripravovaných dotačných schém.

Popularita zimných športov je v Sabinove na vysokej úrovni, a to nielen na profesionálnej, ale aj na rekreačnej úrovni, pričom tento športový stánok využívajú nielen Sabinovčania, ale aj verejnosť z celého okresu Sabinov, čo bolo deklarované správcom zimného štadióna Ing. Štefanom Kušnírom konkrétnymi číslami. Modernizácia v konečnom dôsledku podčiarkne fakt, že mesto Sabinov je aj športové mesto a záleží mu na utváraní a ochrane zdravých podmienok a zdravého spôsobu života a práce obyvateľov mesta, tiež na ochrane životného prostredia, ako aj utváraní podmienok na zabezpečovanie telesnej kultúry a športu.

sabinov.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *