Nové

0 0

Predseda  (BBSK) po voľbách v novembri 2017v ktorých porazil Mariána Kotlebu

Životopis

Po ukončení štúdia technickej kybernetiky na Elektrotechnickej fakulte v Bratislave sa vrátil do Telgártu kde okrem iného pestoval seno. Po revolúcii 21. 6. 1990 založil sotfvérovo-hardvérovú firmu Proces (dobrovoľne vymazaná z Obchodného registra 20.11.1996 ) a 10.10.1991 potravinársku firmu Alfa-Bio. V roku 2016 firma vyprodukovala 160 ton tofu a 100 ton nátierok mesačne.Rodinný podnik viedol štvrťstoročie. Firma, ktorú vybudoval, zamestnáva 200 ľudí.

Po zvolení

Ján Lunter po zvolení oznámil, že svojho syna Ondreja chce mať “pri sebe”. Nevylúčil ani post podpredsedu kraja. Zožal tým kritiku. Bude tiež musieť nájsť podporu v krajskom zastupiteľstve. Vo svojom klube má len 5 poslancov, je možné, že sa pokúsi vyrokovať podporu SMERu-SD, ktorý má v zastupiteľstve väčšinu. Lunterov tím však ešte 21. novembra apeloval na Kotlebu, aby určil kde a kedy má prebehnúť odovzdanie úradu. Na tlačovej konferencii tím uviedol, že majú informácie, že “na Úrade BBSK sa v posledných týždňoch a dňoch horúčkovito tendruje, na poslednú chvíľu sa upravujú pracovné zmluvy a nehospodárne rozpredáva majetok Banskobystrickej regionálnej správy ciest”.

Svoj úrad Lunter prevzal od Mariana Kotlebu 4. decembra 2017 počas zasadania krajského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote Pred odovzdávaním úradu prístup novinárom opäť blokovala súkromná ochranka. Kotleba sa s novým županom stretol až tesne pred inauguráciou. Stretnutie mu prikazuje zákon. Lunter ohlásil finančný a personálny audit kraja. Medzi krajské priority zaradil “školstvo a v rámci neho duálne vzdelávanie, ako aj integrovanú dopravu či sociálnu ekonomiku”. Chce venovať pozornosť južnej časti kraja, lobovať za dostavbu rýchlostnej cesty R2 a podporiť farmárov v kraji.

Župan Banskobystrický kraj - ako vnímaš jeho pôsobenie v kraji?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *