Nové

0 0

vyštudovala právo a získala titul JUDr. Za primátorku sa rozhodla kandidovať aj minulé volebné obdobie, no neuspela.

S verejnou správou má bohaté skúsenosti. Pracovala aj ako prednostka mestského úradu v Bánovciach nad Bebravou. Tentokrát voľby vyhrala s prehľadom a čaká ju primátorské kreslo Topoľčian. 

Toto mesto je často označované aj za baštu strany Smer-SD. Je rodiskom Roberta Fica, ktorý v ňom prežil mladosť. Sila Smeru tam bola po roku 2006 značná. Od tohto roku bol primátorom mesta Peter Baláž, ktorý šiel do volieb s podporou Smeru. Topoľčanci mu zverili svoju dvôveru na tri volebné obdobia.

V posledných rokoch sa v uliciach mesta začali o primátorovi šuškať rôzne senzačné historky. Medzi ľuďmi sa často hovorilo o úplatkoch, no nikto to nevedel dokázať.

Asi najznámejšia kauza posledného obdobia sa týkala peňazí pre topoľčiansky futbal. Tento šport v meste zastrešovali dve združenia s rovnakým číslom účtu. Kauza sa dotýkala aj priamo primátora, ktorý sa vtedy voči pochybnostiam ohradil.  

Chce predchádzať aj takýmto problémom a mesto plánuje viac stransparentniť.

V rozhovore s Alexandrou Gieciovou sa okrem iného dočítate:

– prečo už Topoľčany nie sú baštou Smeru,

– čo je najväčším problémom tohto mesta,

– ako plánuje bojovať s korupciou,

– čo vraví na netransparentnosť Topoľčian.

Aké je to vo voľbách poraziť človeka, ktorý bol primátorom dvanásť rokov? 

Toto je naozaj ťažká otázka. Je to pocit veľkej zodpovednosti. Občania dali priestor generačnej výmene. Myslím si, že v Topoľčanoch sa neudiali len zlé veci. Za predchádzajúcich dvanásť rokov tu boli aj tie dobré.

Už aj v minulosti som sa vyjadrila, že za ne treba poďakovať. V dobrých projektoch budem určite pokračovať. Je to pre mňa veľký záväzok, pretože chcem byť pozitívnou zmenou. V prvom rade mi záleží na tom, aby sa v našom meste začalo komunikovať trochu inak, aby sme mali všetci podiel na tom, že nastane zmena. 

Končiaceho primátora ste teraz porazili až o 2500 hlasov, minulé voľby ste s ním prehrali. Kde sa zobrala taká veľká priazeň voličov?

Vo volebnej kampani som stále hlásala, že do toho idem za seba. Takýmto spôsobom som viedla aj svoj volebný tím.

Nenechávala som sa unášať rôznymi vášňami. Je demokracia, ľudia majú rôzne názory. Môžu si vyberať a nie každý si vyberá rovnakého kandidáta. Žiadneho svojho protikandidáta som nevnímala ako nepriateľa, ale len ako konkurenta.

V tej konkurencii som obstála práve ja. Myslím si, že mojou výhodou bola skúsenosť v samospráve. Tiež som pracovala ako riaditeľka úradu práce a myslím si, že aj tam som priniesla niečo nové.

Robila som aj v súkromnom sektore. Keď to dáte všetko dohromady, tak každá táto skúsenosť sa vo vedení mesta môže veľmi hodiť.

Viacerí ľudia vnímajú Topoľčany ako baštu Smeru-SD. Myslíte si, že po týchto voľbách stratí mesto tento prívlastok?

Vo voľbách dostali prednosť nezávislí kandidáti. Ľudia už majú po krk politických strán a politických sľubov. Ja som rada, že tak urobili nielen v mojom prípade, ale že mi dali možnosť spolupracovať so zastupiteľstvom, ktoré je zložené hlavne z nezávislých kandidátov.

Ľudia pochopili, že v samospráve to nie je len o tej politike. Nemalo by to tak byť a ja sa budem snažiť ukázať, že to tak nie je. Je dobré nemať väzby na nikoho a dúfam, že ponuku na spoluprácu príjmu aj poslanci, ktorí kandidovali s podporou politických strán.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *