Nové

0 0

Igor Čombor pôsobí v Ružomberku už od roku 1972. Začínal ako mladý lekár v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku a vďaka jeho vynikajúcej schopnosti orientovať sa v problematike sa postupne dostal na najvyššie pozície. Od roku 1990 pôsobil v nemocnici na pozícii riaditeľa na ktorej sa mu podarilo dosiahnuť významný rast na okresnej, národnej a neskôr medzinárodnej úrovni. Na pracoviskách Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku sa dnes nachádzajú tie najmodernejšie technológie spolu s najväčšími špecialistami. To všetko v dobe, kedy sa mnohé oddelenia iných nemocníc zatvárajú a nemocnice sa tak stávajú menej významnými. Nemocnica, 21 rokov vedná pod Igorom Čomborom, sa dnes nachádza medzi najdôležitejšími nemocnicami v celom stredoeurópskom regióne. Jedným z najdôležitejších míľnikov nemocnice sa stalo protónové centrum, ktoré v súčasnej dobe už čaká na posledné dokončenie a

Schopnosti Igora Čombora boli ocenené najvýznamnejšími predstaviteľmi Slovenska a mnohých iných krajín sveta. Dôkazom je vymenovanie (povýšenie) do generálskej funkcie prezidentom Slovenskej republiky a aj jeho ponuka stať sa poradcom ministerstiev zdravotníctva a školstva, ktorých sa chopil a dodnes ich úspešne vykonáva.

Igor Čombor sa celý život riadi heslom “Pomôž druhému” vďaka ktorému počas celej svojej kariéry pomohol tisíckam ľudí na lôžkach ako lekár ale aj mimo nich ako človek so srdcom na správnom mieste. Aj pre to sa srdce stalo hlavným logom kampane.

Igor Čombor sa rovnako netají ani láske k mestu Ružomberok. Dokazuje to aj odmietnutie niektorých exkluzívnych ponúk, ktoré však so smútkom odmietol a radšej ostal doma v Ružomberku.

V roku 2014 dostal, vďaka veľkej dôvere medzi Ružomberčanmi, možnosť zasadnúť na kreslo primátora. Jeho najväčším cieľom je dokončiť nevyhnutnú výstavbu diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1, ktorá prepojí Ružomberok s celým Slovenskom a stane sa rovnako aj významným mostom medzi Poľskom a Maďarskom. Prítomnosť tak dôležitých dopravných tepien by bola kľúčová pre rozvoj celého mesta, ktoré je desiatky rokov v úzadí potláčané mestami, ktoré takéto dopravné spojenie už majú. Ďalšou z jeho priorít je aj dokončenie protónového centra, vďaka ktorému by mali Ružomberčania k dispozícii unikátnu technológiu. Takýmto krokom by sa spádová oblasť nemocnice zvýšila na desať miliónov obyvateľov a nemocnica by tak bola jednou z najvýznamnejších nemocníc strednej Európy. Protónové centrum novej generácie by prinieslo desiatky pracovných miest pre najväčších medicínskych odborníkov nie len vďaka liečeniu ale aj vďaka Hi-Tech výskumu čo Slovensko zaradí medzi svetovú špičku. Popri týchto významných investíciách a kľúčových momentoch nášho mesta je Igor Čombor vedomý aj mnohých iných problémov, ktoré obyvateľov trápia. Dôkazom je 13 308 000€, ktoré za posledné štyri roky radnica preinvestovala do škôl, športu, kultúry a občianskej vybavenosti. Mestu Ružomberok patrí v poradí finančnej stability INEKO 8. miesto z 50 hodnotených miest. Na podobnom mieste bol Ružomberok aj rok predtým. Podľa INEKO je Ružomberok bez dlhu, tak ako aj uplynulý rok. Na jedného Ružomberčana, tak nepripadá žiadny dlh.

Mnohé tieto činnosti si však vyžadujú maximálne sústredenie a vášeň pre mesto. Rovnako však ale vyžadujú aj nemalú dávku času, ktorá prekračuje jedno volebné obdobie. To je dôvodom, pre ktorý sa Igor Čombor rozhodol opäť sa uchádzať o dôveru občanov mesta Ružomberok. V najbližšom volebnom období by tak dokázal stavať na dobrých základoch a postupne všetky dôležité činnosti ukončiť, aby sa tak stalo mesto Ružomberok srdcom Slovenska po stránke dopravy, priemyslu, technológii, medicíny a turizmu.

Životopis Igora Čombora, jeho unikátnych manažérskych a organizačných vlastností, dosiahnutých výsledkov rovnako ako aj jeho lokálpatriotizmus, dávajú každému v meste jasnú a neprekonateľnú záruku, že mesto je v správnych rukách. V rukách, ktoré mesto za posledné štyri roky dostali naspäť na správnu cestu na konci ktorej bude významné a moderné mesto Ružomberok.

Jeho snahou je, aby si mesto Ružomberok opäť našlo svoju úspešnú cestu novodobou históriou. Vaša dôvera a podpora ho zaväzuje k tomu, aby zo všetkých síl pracoval na dosiahnutí tohto dôležitého cieľa pre nás Ružomberčanov.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *