Nové

0 0

Žiaci základnej umeleckej školy na Ulici Pavla Mudroňa v Martine dosiahli počas pandémie v prvom polroku školského roku pozoruhodné výsledky. Absolvent školy Pavol Bohdan Zápotočný predviedol na koncerte víťazov Rajeckej hudobnej jari premiéru klavírnej skladby vietnamskej skladateľky Hoang Thi Kieu Anh žijúcej na Slovensku s názvom Príbehy z lesa. Uvedenie tohto diela sa uskutočnilo dňa 28.9. 2020 v Mirbachovom paláci v Bratislave a následne 29.9. v Slovenskom inštitúte vo Viedni.

Základná umelecká škola v Rajci usporiadala 15. októbra 2020 už 11. ročník medzinárodnej interpretačnej súťaže “Rajecká hudobná jar”, ktorá sa z dôvodu pandémie preložila najskôr na jesenný termín a na základe aktuálnej situácie núdzového stavu sa preniesol tohtoročný ročník do online priestoru. Porota zložená zo slovenských skladateľov hodnotila videonahrávky účastníkov súťaže, ktorí prezentovali skladby slovenských autorov. Základnú umeleckú školu na podujatí reprezentoval klavirista Denis Ďuríček, ktorý v I. kategórii získal najvyššie hodnotené 1. miesto “Cenu za najlepšiu interpretáciu skladby slovenského skladateľa”. Zároveň získal aj novú kompozíciu slovenského skladateľa, ktorú budúci rok predvedie v Bratislave a Viedni. Oceneného žiaka pedagogicky vedie Karla Kočalková.

23. novembra 2020 na 48. ročníku medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže “LIDICE 2020” organizovanej ministerstvom kultúry Českej republiky, dosiahli žiaci opäť vynikajúce výsledky. Súťaž bola zameraná na tému – KRAJINA. Do súťaže sa zapojilo 22 216 prác zo 78 krajín. Medailu LIDICKÁ RUŽA získal žiak Matej Kahún 12r. – za mimoriadne úspešnú prácu v kombinovanej technike pod pedagogickým vedením PhDr. Petra Klimeka. Čestné uznanie získali žiaci: Jakub JANEK 10r. – pedagóg / PhDr. P. Klimek, Olívia ČAPČÍKOVÁ 9r. – pedagóg / PhDr. P. Klimek, Bibiana TONKOVÁ 15r. – pedagóg / Mgr. Anna Babušiaková, Klára SANIGOVÁ 13r. – pedagóg / Mgr. Anna Babušiaková a Lucia KRAČMEROVÁ 15r. – pedagóg / Mgr. Anna Babušiaková.

turieconline

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *