Nové

0 0

Hlohovec môže podľa primátora Mirolava Kollára začiatkom budúceho roku prísť o státisíce eur z eurofondov. Majú ísť na cyklotrasu a na protipovodňové opatrenia.

Mesto Hlohovec vstúpi do roku 2021 s rozpočtovým provizóriom. Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci v utorok neschválilo rozpočet mesta na budúci rok, ktorý rátal s príjmami aj výdavkami na úrovni približne 25 miliónov eur.

Návrh rozpočtu nezískal hlasy nadpolovičnej väčšiny poslancov.

Primátor Miroslav Kollár to označil za „absolútne nezodpovedné voči občanom mesta“.

Poslancom Kollár odkázal, že môžu zabudnúť na viaceré investičné akcie, ktoré do návrhu rozpočtu sami presadzovali.

Okrem toho môže Hlohovec podľa primátora prísť o peniaze z eurofondov.

„V mesiacoch január – február nám hrozia priame škody vo výške 600 – 700-tisíc eur, pretože ak budeme úspešní s našimi žiadosťami na cyklochodníky a vodozádržné opatrenia, nebudem môcť podpísať zmluvy, takže o tie peniaze prídeme,“ povedal primátor na rokovaní poslaneckého zboru.

Upozornil tiež na to, že ak sa bude Slovensko po sprísnení protipandemických opatrení v januári „otvárať“ regionálne s podmienkou testovania, tak Hlohovec nebude môcť zabezpečiť testovanie obyvateľov, pretože nebude mať na to vyčlenené peniaze.

Obec, ktorá nemá schválený rozpočet na ďalší rok, musí v čase rozpočtového provizória od 1. januára hospodáriť podľa schváleného rozpočtu predchádzajúceho rozpočtového roka.

Výdavky môže čerpať každý mesiac len do výšky 1/12 celkových výdavkov rozpočtu predchádzajúceho roka.

Hlohovec už má s rozpočtovým provizóriom skúsenosti spred dvoch rokov, samospráva vstupovala bez schváleného rozpočtu aj do roku 2019.

trnavskyhlas.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *