Nové

0 0

Celé Slovensko pozná starostu obce Dvory nad Žitavou Branislava Becíka, ktorý začiatkom februára verejne odmietol organizovať vo svojej obci ďalšie plošné testovania obyvateľov. Získal tým sympatie mnohých slobodomyseľných ľudí, ale nezostal iba pri tejto verejnej vzbure voči chorému vládnemu systému.

Toto Becíkovo video z 2. februára 2021 skutočne zaujalo. Dokonca aj premiéra Matoviča, ktorý sa začal vyhrážať trestným  oznámením na neposlušných starostov či primátorov, ktorí by si dovolil nasledovať príklad starostu Dvorov nad Žitavou.

youtube.com

Starosta Becík, súc posilnený stovkami podporných telefonátov a správ z celého Slovenska, pokračoval v samostatnej ceste konkrétnej pomoci obyvateľom obce počas pandémie a 9. Februára na sociálnej sieti uviedol:

„Financie, ktoré sme vynakladali na zbytočné testovanie, sme sa rozhodli investovať do nákupu vitamínov a FFP2 respirátorov. Od dnešného dňa začíname s distribúciou po obci pre všetkých našich seniorov.“

Najnovšie urobil starosta Becík ďalší užitočný počin pre ľudí v obci. Na Slovensku nebol doteraz dostupný účinný liek Ivermectin  (ministerstvo zdravotníctva až dodatočne udelilo pre dovoz tohto lieku do nemocníc výnimku) a až teraz sa ním môžu zásobiť prvé lekárne, aj keď vo veľmi obmedzenom množstve
Branislav Becík, ktorý je aj poslancom nitrianskeho VÚC, nečakal na štát a pre obyvateľov svojej obce zabezpečil tento liek. Na sociálnej sieti 25. februára napísal:
„Ivermectin máme „doma“, čakať na vládu nemá zmysel.  Neraz som sa vyjadril, že zdravie mojich obyvateľov je pre mňa prvoradé. Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectin som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *