Nové

0 1

Primátorka Prešova Andrea Turčanová čelí prvému vážnemu škandálu. Synovej priateľke, s ktorou má dcéru, mala pomôcť vybaviť miesto učiteľky v materskej škole. Čo na to pani primátorka?

Primátorkin syn Martin má priateľku Michaelu Dorkovú, ktorej sa podaril šikovný kúsok. Pravdepodobne bez potrebnej kvalifikácie sa jej podarilo dostať na miesto učiteľky v prešovskej materskej škole. Upozornil nás na to náš čitateľ. Michaela má tiež s primátorkinim synom malú dcérku. Otehotnieť mala ešte na strednej škole. Budúcej neveste tak mala Turčanová dohodiť pohodlný flek a to bez potrebnej kvalifikácie.

Úrad primátorky sa však bráni. Podľa nich došlo k neočakávanému výpadku pracovnej sily a museli to nejako pokryť. “Michaela Dorková má pracovnú zmluvu dobu určitú od 3. júna do 30. júna 2015, teda na necelý mesiac, v jednej z prešovských materských škôl, kde došlo k výpadku pracovnej sily,” zareagoval pre Topky tlačový referent Milan Grejták s tým, že Turčanová “odmieta akékoľvek spájanie jej osoby s prijatím do zamestnania Michaely Dorkovej.”

Na priamu otázku, či má mladá slečna potrebnú kvalifikáciu, odpovedali z úradu iba toľko, že si ju aktuálne robí. “Čo sa týka kvalifikácie, Michaela Dorková bola prijatá na vysokú školu pedagogického smeru, čo je v súlade s paragrafom 60 zákona 317/2009 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch,” dodal Grejták.

topky.sk

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *