Nové

0 0

Bratislavský župan Juraj Droba sa zastal vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Kraj robí osvetu o tejto vakcíne dokonca aj na svojom webe.

Schválená

Juraj Droba reaguje na nepodložené tvrdenia a obavy ohľadom vakcíny od tejto spoločnosti. Objavili sa v súvislosti s tým, že je odporúčaná len pre vekovú kategóriu do 55 rokov. Župan však ubezpečuje, že je bezpečná a nabáda ľudí, aby sa očkovania nebáli.

„Neexistuje dobrá či zlá vakcína, len schválená a neschválená. O spoľahlivosti vakcíny AstraZeneca sa objavili rôzne špekulácie, ale myslím, že išlo skôr o problém v komunikácii,“ myslí si Juraj Droba.

Vedľajšie účinky

Skúsenosti zo zahraničia sú podľa župana viac ako dobré. Napriek tomu, že po tejto vakcíne má mnoho ľudí nežiaduce reakcie.

„Nové štúdie potvrdzujú, že počet ľudí, ktorí potrebovali štyri týždne po zaočkovaní prvou dávkou hospitalizáciu, klesol o 94 percent. Po AstraZenece má podľa Ministerstva zdravotníctva síce viac ľudí vedľajšie účinky, ale tie sú znakom toho, že je účinná,“ vysvetľuje.

Ako dodáva predseda BSK, pri vakcínach netreba hľadieť na výrobcu. Zaujímať by nás malo len to, či sú schválené. Európska únia má totiž veľmi prísne pravidlá na pustenie vakcín na trh.

„Neobávajte sa očkovania a ak máte možnosť, určite choďte. Všetky vakcíny, ktoré sú schválené Európskou liekovou agentúrou, sú bezpečné a účinné. Bez ohľadu na to, od akého výrobcu pochádzajú. To platí rovnako aj pre vakcíny z iných krajín. Ak získajú certifikát, sú pre nás dosť dobré,“ uzatvára Juraj Droba.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *