Nové

0 0

V čase šírenia nákazy koronavírusu patria seniori a starší ľudia medzi najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Vedenie mesta sa preto rozhodlo zabezpečiť viac ako 20 000 respirátorov s certifikátom FFP2 pre občanov s trvalým pobytom v Lučenci nad 55 rokov.

S ich distribúciou mesto začalo už dnes a v ďalších dňoch v tom bude samospráva pokračovať. Respirátory sú certifikované, čo potvrdzuje aj označenie na ich vonkajšej strane. Aby sme predišli osobnému kontaktu, každý občan obdrží balíček s dvoma respirátormi do poštovej schránky. 

Respirátor FFP2 poskytuje účinnejšiu ochranu ako obyčajné rúško. Podľa nových opatrení bude takáto forma ochrany dýchacích ciest povinná od 8. marca najmä v obchodoch a pri cestovaní hromadnou dopravou. Nasledovať by tiež mala povinnosť nosiť respirátor typu FFP2 vo všetkých interiérových priestoroch.

Samospráva do týchto chvíľ zabezpečovala respirátory pre učiteľov a zamestnancov v školách a školských zariadeniach, zamestnancov mesta, opatrovateľky či mestských policajtov. 

Medzi prvými obyvateľmi mesta, ktorým sa bude distribuovať balíček respirátorov, budú občania nad 80 rokov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou z hľadiska veku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *