Nové

0 0

PS/SPOLU

Narodenie:22. október 1983, Čadca

Znamenie:VÁHYVýška:182

sa narodil 22.októbra 1983 v Čadci ako prvé dieťa z troch do rodiny strojného inžiniera a predavačky. Celé svoje detstvo prežil v dedine Kysucký Lieskovec na severe Slovenska, kde aj zároveň navštevoval Základnú školu. Neskôr študoval na Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline odbor geodézia, kartografia a kataster. Počas štúdia na strednej škole založil aktuálne najväčšiu webhostingovú spoločnosť na Slovensku, Websuport. Od roku 2002 do roku 2009 študoval na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave odbor aplikovaná informatika.

Je  to slovenský politik, podnikateľ, bývalý spolumajiteľ webhostingovej spoločnosti Websuport, angel investor, zakladateľ viacerých startupov, spoluzakladateľ združenia Slovensko.Digitala predseda politického hnutia Progresívne Slovensko. Člen viacerých mimovládnych združení, bloger a amatérsky športovec.

Michal Truban založil Websupport ešte ako študent strednej školy na živnosť svojej mamy. Prvým produktom Websupportu bol neobmedzený webhosting pre všetkých používateľov. V roku 2004 stretol Pavela Stana, s ktorým sa rozhodol Websupport zaregistrovať ako spoločnosť s ručením obmedzeným a firmu si rozdeliť na polovicu. Websupport, spol. s r.o. rapídne rástol a v roku 2010 sa dostal na 10. miesto v počte.sk domén a navyše spustil služby Nicereply.com. V roku 2012 sa Websupport stal jednotkou na trhu a o rok nato, v roku 2013, sa stal 8. najrýchlejšie rastúcou IT firmou v strednej a východnej Európe podľa Deloitte Fast. Websupport postupne rastie aj v Rakúsku, Česku a Maďarsku.

Rok 2015 bol pre kariéru Michala Trubana vo Websupporte prelomový. Ako CEO firmy bol vyhlásený za IT Osobnosť roka,avšak o pár mesiacov, Truban ohlásil odchod z postu CEO a oficiálne pôsobí už len ako spolumajiteľ. Novým CEO sa stal Ján Cifra.

Vo februári 2019 Truban oznámil predaj svojho polovičného podielu v spoločnosti s tým, že sa plánuje sústrediť už len na politiku. Menšinové podiely vo Websupporte predali aj spolumajitelia Pavel Stano a Ivan Štefunko, s ktorým Truban v roku 2017 spoluzakladal stranuProgresívne Slovensko

Truban je taktiež známy vytváraním a investovaním do startupov, ako je napríklad už spomínané Nicereply(víťaz StartupAwards 2011), InHiro (víťaz StartupAwards 2013), Scaledo a mnohé ďalšie. Víťazstvo v StartupAwards mu zabezpečilo pobyt v technickom inštitúte v Silicon Valley,Kalifornia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *