Nové

0 0

Narodenie:31. Mája 1976 ŽILINA

Znamenie:BLÍŽENCIVýška:175

Mgr.art. Veronika Remišová, ArtD.,  rod. Belošovičová je slovenská politička, predsedkyňa politickej strany ZA ĽUDÍ, podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií , regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde Igora Matoviča.

Vo volebnom období 2016 – 2020 bola zvolená za poslankyňu Národnej rady SR  za stranu OĽaNO V roku 2019  vstúpila do vznikajúcej strany bývalého prezidenta Andreja KISKU, ZA ĽUDÍ a na ustanovujúcom sneme bola zvolená za jej prvú podpredsedníčku. Koncom marca ju Andrej Kiska poveril svojim zastupovaním na rokovaniach, ale ostal predsedom strany a zúčastňoval sa na jej riadení. V júni 2020 ale exprezident oznámil, že už ďalej nebude predsedom strany Za ľudí. Veronika Remišová oznámila ako prvá, že bude kandidovať na predsedníčku najmenšej parlamentnej strany Za ľudí a 8. augusta 2020 bola zvolená.

Veronika Remišová skončila magisterské a doktorandské štúdium v umeleckom odbore divadelné umenie na Vysokej škole múzických umení  kde získala Mgr.art.a ArtD Absolvovala tiež odbor audiovizuálnej komunikácie na Sorbone v Paríži kde získala titul DEA a bruselskú Collège d’Études Interdisciplinaires (titul M.A.). Potom pracovala na oddelení prekladov v Európskej komisii v Luxembursku, manažovala európsky program pre mládež a politiky vzdelávania. Po návrate na Slovensko prednášala na Univerzite Komenského.

V parlamentných voľbách vo februari 2020 kandidovala na druhom mieste kandidátky Za ľudí, získala 81 395 hlasov a udržala si druhé miesto v strane.9 marca 2020 predseda strany Za ľudí, Andrej KISKA oznámil, že má problémy so srdcom a rokovania s koaličnými partnermi nechal Veronike Remišovej a ďalším podpredsedom strany. Kiska sa rozhovorov naposledy zúčastnil 5. marca.

Veronika Remišová bola považovaná za favoritku na predsedníčku strany na sneme, ktorý sa konal v sobotu 8. augusta 2020. Jej súperom bol Miroslav Kollár. Remišovú podporil odchádzajúci Andrej KISKA, 50 okresných snemov a viacero osobností strany. Remišová je vnímaná viac ako Kiskova pokračovateľka. Kiska budoval ZA ĽUDÍ ako „nevyhranenú a široko rozkročenú stredovú stranu“. Na rozdiel od Remišovej je Kollár viac otvorený spájaniu s inými stranami a chcel by stranu presnejšie názorovo určiť. Podľa Denníka N bola favoritkou Remišová.

Na sneme získala 76 hlasov, Kollár 33. Po zvolení Remišová uviedla: „Chcem, aby vízia, ktorú Andrej [Kiska] nastavil, žila ďalej, aby sme boli modernou, európskou stredovou stranou. Takáto stredová alternatíva na politickej scéne nie je, my sme jediná takáto alternatíva

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *