Nové

0 0

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Primátor Liptovského Mikuláša a poslanec Hlasu Ján Blcháč sa objavil v bunde za 300 eur. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by za nový kus oblečenia nezaplatil z mestských peňazí. Podľa hovorkyne mesto išlo o ochranný odev proti chladu.

Politici sú ostro sledovanými osoba a žiadny prešľap by sa im nemal odpúšťať. Tak je to aj v prípade poslanca strany Hlas a primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča. Čitateľ si všimol, že primátor sa objavil v novej bunde, ktorá stála minimálne 300 eur. Okrem nej, kúpil ešte ďalšie dve. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak nákup zrealizoval z meststkých peňazí. 

Podľa hovorkyne mesta Liptovský Mikuláš Viktórie Čapčíkovej išlo o štandardný nákup, kedy sa kupoval ochranný odev proti chladu. “Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu v súlade so smernicou pre poskytovanie osobných ochranných pracovných prostriedkov výlučne pre členov krízového štábu mesta, ktorí zabezpečujú havarijné či krízové situácie v teréne na území mesta a majú preto nárok od zamestnávateľa na takéto ochranné odevy,” napísala hovorkyňa. 

“Bundy sú riadne označené funkciou a logom mesta, pretože ide výlučne o pracovný, nie súkromný odev a sú farebne odlíšené, primátor ako šéf krízového štábu má inú farbu bundy, ako ostatní členovia, aby boli v teréne dostatočne identifikovateľní. Ide o štandardný postup pri zabezpečovaní pracovných odevov aj v iných samosprávach,” dodala hovorkyňa.

Celé znenie stanoviska primátora

“Bundy boli zakúpené ako ochranný odev proti chladu v súlade so smernicou pre poskytovanie osobných ochranných pracovných prostriedkov výlučne pre členov krízového štábu mesta, ktorí zabezpečujú havarijné či krízové situácie v teréne na území mesta a majú preto nárok od zamestnávateľa na takéto ochranné odevy. Naposledy zabezpečovali riadenie havarijného stavu túto zimu, keď v Liptovskom Mikuláši roztrhlo hlavné vodovodné potrubie a tisícky domácností zostali bez pitnej vody, takisto v tomto období zabezpečujú organizáciu odberných miest pre testovanie na COVID-19, čo si rovnako vyžaduje aj ich prítomnosť v teréne. Bundy sú riadne označené funkciou a logom mesta, pretože ide výlučne o pracovný, nie súkromný odev a sú farebne odlíšené, primátor ako šéf krízového štábu má inú farbu bundy, ako ostatní členovia, aby boli v teréne dostatočne identifikovateľní. Ide o štandardný postup pri zabezpečovaní pracovných odevov aj v iných samosprávach.”

topky.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *