Nové

0 0

Primátor Popradu sa korčuľoval v zatvorenom zimnom štadióne. Tvrdí, že všetko bolo v poriadku

POPRAD: O verejnom korčuľovaní alebo prenájme ľadovej plochy na hranie amatérského hokejového zápasu môže väčšina Slovákov od príchodu pandémia koronavírusu iba snívať. Takéto spoločenské akcie opatrenia proti šíreniu nákazy Covid-19 neumožňujú.

Zimný štadión v Poprade je preto pre verejnosť dlhodobo zatvorený. Informáciu oznamuje mestský web i miestny hokejový klub, ktorý týždenný rozpis ľadu zverejňuje.

Od pondelka 29. marca sa okres Poprad nachádza v čiernej fáze, tamojšia nemocnica už tretí týždeň funguje na hranici svojich kapacít. Lôžka s pľúcnou ventiláciou sú takmer plne obsadené.

Športovú akciu oznámil

Podľa informácií Aktualít popradský primátor Anton Danko sa v utorok 30. marca popoludní korčuľoval v pre verejnosť zatvorenom mestskom zimnom štadióne.

Anton Danko tvrdí, že pri organizovaní športového podujatia si splnil všetky potrebné povinnosti.

„Dňa 26. marca 2021 som Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade podal oznámenie o uskutočnení hromadného podujatia jednorazovej povahy na zimnom štadióne na základe príslušnej vyhlášky.

Za prenájom ľadovej plochy som riadne zaplatil,” vraví primátor Popradu.

Úrad nezakazuje ani nepovoľuje

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Poprade potvrdil, že oznámenie o jednorazovom športovom podujatí prijal. Úrad však nedisponuje právomocou takéto akcie schvaľovať či zakazovať.

Regionálni hygienici však môžu napríklad v tom čase platné opatrenia sprísniť. Výklad spomínanej vyhlášky, ktorá sa dotýka organizovania spoločenských či športových akcií, bol v rámci jednotlivých Regionálnych úradov verejného zdravotníctva na Slovensku nejednoznačný.

Zdroj Aktualít z prostredia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Poprade tvrdí, že v pondelok 29. marca hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas vydal zjednocujúce usmernenie. Podľa jeho znenia sa hromadné podujatia v interiéroch, vrátane zimných štadiónov, až na presne vymenované výnimky konať nesmú. 

Hromadné podujatie jednorazovej povahy ohlásené Antonom Dankom sa preto uskutočniť nemalo, o čom mal byť jeho oznamovateľ v utorok 30. marca aj informovaný.

Na priamu otázku neodpovedal

Z informácií Aktulít navyše vyplýva, že amatérskych hokejových zápasov uskutočnených na popradskom zimnom štadióne sa ako hráč mal zúčastniť aj riaditeľ aktuálne ťažko skúšanej popradskej nemocnice Erik Chorvát.

Chorvát na priamu otázku, či si zahral alebo nezahral hokej v úzkej skupinke hráčov s Antonom Dankom, odpovedal vyhýbavo: „Chcem vás uistiť, že vo svojom voľnom čase dodržiavam všetky nariadenia, uznesenia a opatrenia v súvislosti s pandémiou Covid-19.”

Nedávno anonym viaceré redakcie upozornil na to, že primátor bol prednostne zaočkovaný. Danko to vysvetlil tak, že sa k očkovacej vakcíne dostal ako náhradník, keďže hrozilo znehodnotenie vakcíny.

aktuality.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *