Nové

0 0

Poslanec reprezentujúci prešovskú župu aj mesto Rudolf Dupkala je od leta obvinený z trestného činu prijímania úplatku. Podľa prvých informácií išlo o jeho korupčné správanie súvisiace s prideľovaním mestských bytov. No všetko je inak, podarilo sa nám zistiť podrobnosti.

Policajné vyšetrovanie voči súčasnému riaditeľovi Šarišskej galérie Rudolfovi Dupkalovi rozbehla protikorupčná jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ešte v apríli tohto roka. V lete ho obvinila z prijímania úplatku o čom sme v tom čase aj informovali.

No prípad nesúvisí s prideľovaním sociálnych bytov, hoci poslanec čelil aj takémuto podozreniu pre uprednostnenie početnej rodiny rómskej národnosti. Bytová komisia, ktorej predsedom je Dupkala, obišla žrebovanie a byt pridelila na základe osobitého zreteľa bez porovnania s podobnými žiadateľmi pričom medzi nimi boli aj horšie sociálne prípady. A konečný verdikt vyriekli v neprítomnosti primátorky. „Schválili to v čase mojej neprítomnosti, podpísal to pán zástupca, takže som o tom ani nevedela,“ vyjadrila sa primátorka Andrea Turčanová.

Obvinenie mu však vyšetrovateľ spomínanej elitnej jednotky vzniesol v úplne inej veci. “Môžeme uviesť, že vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry v apríli tohto roka začal trestné stíhanie vo veci zločinu prijímania úplatku. Začiatkom júla obvinil jednu osobu zo zločinu prijímania úplatku,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie však odmietla k veci poskytnúť bližšie informácie. Stíhanie nám potvrdila aj Špeciálna prokuratúra.

Keď sme o prípade informmovali v lete, Dupkala to vtedy nekomentoval a dokonca sa ani neobhajoval, že neide o vec súvisiacu s jeho členstvom v bytovej komisii. Asi vedel prečo zahmlieva, keďže ide o oveľa vážnejšiu záležitosť. Podarilo sa nám totiž zistiť, že pýtal peniaze od istého prešovského podnikateľa prevádzkujúceho hokejovú arénu na sídlisku Sekčov. A netrocháril, pýtal rovno 20-tisíc eur. “Za to, že vybaví priaznivé hlasovanie poslancov pri rozhodovaní o mestských dotáciách na ľadohodiny pre malých športovcov,” vraví náš zdroj. Polícia vraj dokonca disponuje nahrávkami a dôkazy voči obvinenému sú silné.

Dupkala sa už v lete k prípadu odmietol vyjadriť a zdôrazňoval prezumpciu neviny. A nevyjadril sa ani teraz. No neváhal kandidovať na poslanca a dokonca aj uspel. A takto poďakoval svojim voličom: “Ďakujem za dôveru, ale hlavne za to, ste uverili skutkom a nie rečiam. Lebo slovo robí poslanca.”

plusla.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *