Nové

0 0

NAKA prešovského župného poslanca Jozefa Kičuru mala obviniť z korupcie. Údajne má ísť o úplatok vo výške 100 000 eur. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal aj návrh na jeho vzatie do väzby.

Hovorca prezídia PZ Michal Slivka ešte v popoludňajších hodinách pre denník Plus JEDEN DEŇ tvrdil, že NAKA na tomto prípade nepracuje. Denník N však vo večerných hodinách zverejnil informáciu, že Kičuru tento týždeň  NAKA zadržala.

Kandidát Smeru

 V roku 2017 bol J. Kičura zvolený za krajského poslanca, kandidoval za stranu Smer SD. Kičura bol považovaného za blízkeho človeka bývalého predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Petrom Chudíkom. PSK vykrývalo SAD-ke straty v prímestskej autobusovej doprave.Jozef Kičura kandidoval v roku 2017 vo voľbách do vyšších územných celkov za stranu Smer-SD.

Kičurova firma vlastní v rokou 2002 sprivatizovanú autobusovú dopravnú spoločnosť. Zamestnanci SAD Prešov, ktorej je generálnym riaditeľom, boli viackrát v štrajkovej pohotovosti. Ostatný raz vlani, požadovali vyššie mzdy. Príspevok župy pre štyroch dopravcov na výkony vo verejnom záujme v prímestskej doprave bol vlani 26 miliónov miliónov

Hovorkyňa PSK Daša Jeleňová vtedy uviedla, že výraznú časť z týchto prostriedkov župa účelovo smeruje na mzdy vodičov v rámci tzv. ekonomicky oprávnených nákladov. Tým z  pozície objednávateľa služieb vo verejnom záujme urobili maximum pre zlepšenie mzdových podmienok zamestnancov v prímestskej autobusovej doprave a preto dodala, že považujú za  dôležité,  “aby aj dopravcovia hľadali rezervy vo svojich podnikoch, zatraktívnili dopravu a finančné zdroje vynakladali nie na dotovanie prázdnych autobusov, ale na platy vodičov a pracovníkov v prímestskej doprave.”

Podľa našich informácií si policajti NAKA prišli po šéfa SAD-ky a krajského poslanca v  stredu. “Môžeme potvrdiť, že osobe J. K. bolo vznesené obvinenie pre prečin nepriamej korupcie. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa stotožnil s podnetom vyšetrovateľa na väzobné stíhanie a súd návrh prokurátora akceptoval. Viac informácii vzhľadom na štádium trestného konania v súčasnosti nemôžeme poskytnúť,” informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

dennikn

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *