Nové

0 0

Hygienici preverujú, či v prípade stretnutia kotlebovcov v Nevoľnom na konci februára došlo k porušeniu pravidiel. Účastníkov vtedy na mieste skontrolovala polícia.

NEVOĽNÉ: Najskôr im v čase obmedzení pre hromadné podujatia prenajal sálu kultúrneho domu na stranícke stretnutie, o mesiac neskôr ľuďom v obci rozdával vitamíny s logom strany Kotlebovci – ĽSNS. 

To prvé starosta Nevoľného Štefan Henžel zdôvodňoval pragmaticky, že strana za sálu dobre zaplatila, čo sa v čase výpadku príjmov pre pandémiu hodí.

O tom druhom informoval na oficiálnom starostovskom profile na sociálnej sieti s poďakovaním predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi a so žiadosťou, aby sa ľudia zdržali komentárov. „Nakoľko tu ide o zdravie občanov a nie o politiku,“ vysvetľoval.

Komentujúci sa napriek tomu našli. Niektorí starostovi pritakávali, iní pripomínali, ako Kotleba koronavírus v začiatkoch zľahčoval, či zverejnenie videa, kde opisoval, ako sa liečil kombináciou vodky a bromhexinu.

Za stranícku propagáciu starostu kritizujú

Vitamíny si mohli miestni vyzdvihnúť na obecnom úrade alebo tam len nahlásiť záujem.

Expertka na reklamu Simona Bubánová komentuje, že rozdávanie darčekov je v marketingu štandardnou aktivitou, pre ktorú sa firmy rozhodujú s cieľom propagovať značku a zvyšovať jej obľúbenosť.

„Je to úplne normálny postup, pokiaľ si na to firma zaplatí niekoho, kto tie darčeky rozdáva. V prípade rozdávania akýchkoľvek straníckych darčekov starostom ide o zneužitie postavenia starostu obce,“ hodnotí.

Takéto darčeky sa podľa nej totiž dajú rozdávať aj bez propagácie loga politickej strany, prípadne by ich mali roznášať straníci vo svojich voľných chvíľach, čím by za obsah škatúľ zároveň prevzali aj zodpovednosť.

Postup starostu sa nepáči aj Transparency Internatiol Slovensko. 

„Tak, ako by politici nemali zneužívať úradnú pečiatku, email, obecný majetok či radničné noviny na osobné politické či stranícke propagovanie, na podporu straníckych aktivít by nemali využívať ani priestory obecného úradu či starostovský facebookový profil,“ hovorí Michal Piško z Transparency a pripomína, že takéto aktivity organizácia kritizuje dlhodobo bez ohľadu na stranícku príslušnosť ich aktérov.

„Nič na tom nemení ani to, že v tomto prípade ide o stranícky darček. Ak chcel pán Henžel, ktorý v minulosti za ĽSNS kandidoval aj do župného zastupiteľstva, takúto ponuku ĽSNS využiť, mohol tak urobiť aj bez zaštiťovania sa autoritou funkcie starostu a infraštruktúrou obecného úradu,“ reaguje Piško.

Bubánová zároveň v súvislosti s kotlebovcami hovorí o tom, že nenosenie rúšok či stretnutia počas lockdownu a podobne sú len ďalšou formou provokácií, ktoré využívajú na svoju propagáciu. Pri vyšetrovaní sa potom podľa nej vyhovárajú a trestov je žalostne málo.

aktuality.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *