Nové

0 2

Primátor Hnúšte Roman Lebeda bude i naďalej poberať základný plat v zmysle zákona, ktorý mu je zvýšený rozhodnutím poslancov o desať percent. Zvýšenie o ďalších desať percent poslanci na svojom aprílovom zasadnutí neodsúhlasili, za čo im občania ďakujú najmä poslancom, ktorí vidia realitu a nehlasujú tendenčne a podľa svojho vedomia a svedomia.

Roman Lebeda, primátor Hnúšte, malého mesta na Gemeri by chcel mať vyšší plat. Zdôvodňuje to svojsky. Starostka vedľajšej obci ho má vyšší, o koľko konkrétne neuviedol. V mestečku, kde je cca 20% miera nezamestnanosti a priemerný plat sa pohybuje okolo 650 Euro

V meste je primátor známy” najmä ako facebookový resp. statusový primátor” t.j všetku bežnú prácu, akú robí bežne každý predstaviteľ samosprávy, vešia na FB ako statusy, ako akési prezentovanie akejsi nadpráce? Áno o rok sú tu voľby tak prezentácia je nesmierne potrebná, primátor si zrejme uvedomuje svoju postavenie a tiež nemožnosť nájsť si prácu v budúcnosti s tak lukratívnou mzdou ako má teraz, ktorá sa mu však máli.

Zvláštne zvýšenie platu o ďalších desať percent mu z neznámeho dôvodu navrhla poslankyňa Erika Morová. Pripomenula, že v roku 2019 poslanci schválili navýšenie primátorovho platu len o desať percent. Čítajte čo uviedla ako argument: Primátor si zaslúži viac, chce si založiť rodinu etc. Smiešne? Naivné? Účelové? Dohodnuté? Urobte si názor sami občania a voliči. naozaj veľmi logické zdôvodnenie pre návrh na zvýšenie platu primátora, len asi nie na Slovensku, niekde v Afrike?

Jej nadmerná aktivita pôsobí naivne, až časom zistíme čo je za tým. V meste, kde je extrémna nezamestnanosť, slabý priemerný plat pôsobí snaha jednej poslankyňa na zvýšenie platu primátora priam arogantne a výsmešne. Aj tu občania vidia, koho si vybrali za poslancov a či to bola tá správna voľba.

Poslankyňa Morová by sa možno mohla zaujímať o predvolebné sľuby napríklad ohľadne sľubovaného domu pre seniorov. O akejsi údajnej averzii primátora voči starým ľuďom budeme písať neskôr, podklady a výpovede občanov sa pripravujú.

Svoj návrh zdôvodnila tiež zmenami v meste, ( či tým myslel, bežnú údržbu, ktorá sa v meste uskutočňuje každoročne, alebo nejaké zázraky, ktorá sa žiaľ doteraz v Hnúšti neudiali jasné nie je), ktoré vidia aj ľudia. „Roman, ty venuješ mestu nielen svoj pracovný čas, ale aj nad rámec počas svojho voľna uviedla na zázname na YOUTUBE. (Ktorý primátor na SK pracuje len 8 hodin denne? Je to služba občanom vysoko nadhodnotená oproti reálnym možnostiam a príjmom voči okolitej mzde, písali občania vo svojich reakciách na FB.) Takže tých desať percent, myslím si, nie je až taká veľká čiastka. Ako si spomínal, starostovia ostatných obcí majú viacej. Nie je to veľa, ale si mladý, chceš si založiť aj rodinku, takže si myslím, že táto suma človeku pomôže,“ adresovala Morová Lebedovi. Ako aktívna poslankyňa, ktorá zrejme “nekope” za občanov, ale akosi výrazne za primátora spomenula tiež, že Hnúšťa je druhé najväčšie mesto v okrese, ale primátorov plat je až na 14. mieste.

Ako správne reagovala poslankyňa Miroslava Vargová, momentálne nevidí dôvod na nejaké výraznejšie navýšenie. „Na konci volebného obdobia, ak budú dotiahnuté významné projekty, ktoré sú v meste plánované, nemám problém zdvihnúť ruku aj za 60-percentné navýšenie,“ uviedla poslankyňa Vargová. Naopak poslankyňa Vargová vie zrejme o čom hovorí, prezentovať sa na FB bežnou pracovnou náplňou primátora, ktorú vykonáva každý primátor pôsobí skôr komicky, účelovo a neúprimne.

Roman Lebeda v čase nástupu na primátorský post pred zhruba 2,5 rokom poberal iba základný plat daný zákonom. V auguste 2019 mu ho poslanci zvýšili o desať percent. Dôvod zvýšenie známy nie je, urobil niečo čo má tu nadhodnotu ? Ako na zasadnutí informoval vedúci kancelárie primátora Milan Migaľa, aktuálny základný plat primátora Hnúšte je 2946 eur. Zvýšený je o spomínaných desať eur, čo je 295 eur. Spolu je to teda 3241 eur.

Je dôležité, aby si občania uvedomili koho volia vo svojich regiónoch, samospráva sa má výrazne starať o mesto, občanov a nie o svoj plat, aj toto je ukážka, keď si niekto teple miestečko zamenil s realitou a dufajme, že občanom sa otvorili oči .Fotečky na FB sú krásna vec, ale riadenie mesta je o niečom inom.

zdroj:FB,YOUTUBE

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *