Nové

0 0

Turistický ruch v meste Trnava pomaly ožíva. Krajské mesto svojim návštevníkom ponúka možnosť absolvovať tematické individuálne prehliadky, samozrejme, za dodržania platných nariadení. Návštevníci sa počas prehliadok dostanú do stredoveku, okúsia život richtárov alebo katov.

Individuálne prehliadky sú dostupné pre päťčlenné skupiny,  rodiny alebo pre páry. Na výber je päť tematických okruhov prehliadky. Dve z týchto tém sú špeciálne zamerané pre rodiny s deťmi. Účastníci sa vďaka skúsenému sprievodcovi dozvedia zaujímavé informácie z histórie mesta. Prehliadky sú rozdelené do piatich tém.

„Sme veľmi radi, že po dlhom čase môžeme opäť v našom meste privítať turistov. Verím, že komentované individuálne prehliadky budú mať u návštevníkov pozitívnu odozvu. Do ponuky boli zaradené práve kvôli pandémii, takže sú prispôsobené na dodržiavanie pravidiel zamedzujúcim šírenie ochorenia COVID-19,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Ak máte o prehliadku záujem, je potrebné si vopred rezervovať termín. Sprievodca návštevníkom predstaví, ako sa v Trnave žilo v časoch, keď bola pokladaná za centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity. Záujemcovia rovnako môžu spoznať Trnavu ako slobodné kráľovské mesto. Na výber je aj možnosť spoznať život v Trnave počas stredoveku, pričom v tomto prípade turisti nakuknú aj do tajuplnej kostnice.

Špeciálne témy sú venované pre rodiny s deťmi.Jedna z nich deti spolu s rodičmi zavedie na mestské hradby. Legendu o čiernom kocúrovi počas prehliadky návštevníkom odhalí zbrojnoš. Druhá téma rodiny smeruje na trnavskú radnicu a do historickej pivnice. Návštevníci majú možnosť nasadiť si na ruky putá a na vlastnej koži zažiť, aký život mali stredovekí kriminálnici. Viac informácií o prehliadkach a témach sa dozviete na internetovej stránke Turistického informačného centra

Prehliadky je možné objednať v Turistickom informačnom centre – Región Trnava, ktoré sídli na prízemí mestskej veže osobne, e-mailom na info@trnavatourism.sk, alebo telefonicky na +421 33 32 36 440.

zdroj:trnava.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *