Nové

0 0

Aj v roku 2021 sa myjavská samospráva zapojila do projektu zameraného na podporu environmentálych druhov dopravy v našich mestách a obciach s názvom Do práce na bicykli. Tohoročná kampaň má motto “Vezieme sa v tom spolu” a aj na Myjave už máte možnosť prihlásiť sa do tejto súťaže. Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy či inštitúcie, alebo študentov z jednej školy, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 30. júna 2021 dochádzať do práce alebo do školy na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Každý tím musí mať minimálne dvoch a najviac štyroch členov. Registrácia týchto tímov bude ukončená 7. júna 2021.

Každý súťažiaci sa môže do súťaže zaregistrovať iba jedenkrát. Opakovaná registrácia je považovaná za porušenie štatútu súťaže. Vyplnením prihlasovacieho formulára každý súťažiaci potvrdzuje, že bude rešpektovať pravidlá súťaže a najazdené kilometre bude nahlasovať čestne a pravdivo. Každý člen tímu si eviduje cesty do práce a z práce na bicykli sám, a to za každý deň v období od 1. do 30. júna 2021. Spätne je evidencia ciest možná najneskôr do 6 dní. Po uplynutí tejto doby už nebude možné spätne uviesť prejdené kilometre ani počet jázd. Do súťaže sa počítajú aj cesty cez víkend, ak išlo o dni, keď súťažiaci išiel do práce. Za jeden deň je možné absolvovať maximálne 2 súťažné jazdy. Do súťaže sa môžu zapojiť aj súťažiaci pracujúci z domu (home office). Títo súťažiaci si vytvoria a ako jazdy budú zapisovať ich obvyklé cesty do práce, ktoré by absolvovali v prípade, že by pracovali na svojom pracovisku. No a keďže ide o súťaž, bude počas júna aj o čo hrať. Vyhlasovateľ súťaže bude vyhodnocovať tri súťažné kategórie na národnej úrovni:

Víťazná spoločnosť + nasledujúce dve v poradí s najlepším celkovým priemerom umiestnení v týchto piatich ukazovateľoch:

  1. Celkový počet súťažiacich za spoločnosť
  2. Počet súťažiacich s odjazdeným aspoň 1 kilometrom na bicykli
  3. Počet súťažiacich s aspoň 1 kilogramom ušetreného CO2.
  4. Celkový počet odjazdených kilometrov na bicykli
  5. Celkový počet jázd na bicykli

Víťazná samospráva + nasledujúce dve v poradí s najlepším celkovým priemerom umiestnení v týchto štyroch ukazovateľoch:

  1. Celkový počet súťažiacich za samosprávu
  2. Počet súťažiacich – prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej samosprávy
  3. Počet najazdených kilometrov na bicykli – prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej samosprávy
  4. Počet jázd na bicykli – prepočítané úmerne k počtu obyvateľov danej samosprávy

Treťou kategóriou bude tzv. Bonusová kategória. V rámci nej budú vyžrebovaní a ocenení spomedzi všetkých súťažiacich tí, ktorí absolvovali aspoň dve tretiny ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období, alebo počas súťaže najazdili minimálne 500 kilometrov na bicykli. Počet takto vyžrebovaných súťažiacich bude totožný s počtom cien, ktoré partneri kampane poskytli do súťaže určenej pre cyklistov a nad rámec ocenení v prvých dvoch súťažných kategóriách. Zároveň budú vyžrebovaní a ocenení traja spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí absolvovali aspoň dve tretiny svojich ciest do práce a z práce prostredníctvom verejnej dopravy a traja súťažiaci spomedzi všetkých súťažiacich, ktorí absolvovali aspoň dve tretiny svojich ciest do práce a z práce prostredníctvom pešej chôdze. A to nie stále všetko. Viac o pripravovaných oceneniach, o kampani samotnej či pravidlách súťaže nájdete na už spomínanom webe www.dopracenabicykli.eu.

Takže vás povzbudzujeme v tejto aktivite, dohodnite sa na svojich pracovickách, v triedach, dajte dokopy tímy, čím skôr sa zaregistrujte a od 1. júna zbierajte kilometre pre seba i pre Myjavu!

zdroj:myjava.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *