Nové

1 0

Primátor mesta Senec Dušan Badinský sa ohradzuje voči článku súkromnej SENEC TV, kde je mesto obvinené z toho, že účelovo zadržiava informácie. Primátor mesta si vždy vážil, a bude si aj naďalej vážiť slobodu slova a slobodu prístupu k informáciám.

Sám riaditeľ SENEC TV je nominantom primátora v redakčnej rade Senčana, kde má voľný prístup k informáciám, a ako určite môže potvrdiť, zo strany vedenia neexistujú žiadne zásahy, utajovanie či cenzúra k obsahu jednotlivých článkov. Takže nie je absolútne žiadny dôvod domnievať sa, že by mesto Senec malo ambíciu byť jediným informačným kanálom v Senci.Veta, že mesto od volieb brzdí informácie, tiež nie je pravdivá. Dôkazom je účasť riaditeľa SENEC TV aj na prvom krízovom štábe po vypuknutí Covidu 8.3.2020, čo bolo predmetom vášnivých diskusií na sociálnych sieťach o tom, akým právom bol práve on na tak dôležitom stretnutí.

O účasti verejnosti na rokovaniach Komisií pri MsZ rozhodujú členovia komisií a nie mesto, tak ako ukladá Zákon o obecnom zriadení. Členovia komisií sú nominanti jednotlivých klubov v MsZ a nie sú zamestnancami MsÚ.Pri informáciách o vakcinačnom centre riaditeľka kancelárie Alena Greksa a PR manažérka Dagmara Mičeková poskytli len také informácie, ktoré zverejnili aj na stránke mesta, a o ktorých sú presvedčené, že sú overené a boli prekonzultované s primátorom.

Mesto sa vždy bude snažiť podávať len seriózne a overené informácie.Toto vyhlásenie sa pripravovalo tri dni po zavesení článku SENEC TV na web a ani dnes mesto nedisponuje relevantnejšími informáciami k otvoreniu očkovacieho miesta. Aj do budúcna bude mesto poskytovať informácie, ktoré sú overené a seriózne, a o ktoré sa s radosťou podelí so všetkými médiami, vrátane SENEC TV, aby boli obyvatelia mesta informovaní.Na záver vyslovuje primátor mesta Senec Dušan Badinský poďakovanie za podporu zdieľaného linku na prihlasovanie do čakárne na očkovanie v Senci. To je cesta k spolupráci a nie k osočovaniu.

zdroj: senec.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *