Nové

0 0

Únia miest Slovenska si na svojom 32. sneme zvolila nové vedenie.

Jej viceprezidentmi sa stali primátori Bratislavy, Kežmarku, Komárna, Banskej Bystrice, Moldavy nad Bodvou, Košíc a nášho mesta, pre ktoré je toto zastúpenie veľkou poctou.

„Je to pre mňa veľká česť. Z pozície funkcie viceprezidenta budem robiť všetko preto, aby som čo najviac pomohol nášmu mestu. Aktuálne sa snažíme o to, aby sa fungovanie poskytovania služieb občanov zo strany samospráv čo najskôr vrátilo do normálu,“ povedal primátor Anton Danko.

Mesto Poprad vystúpilo zo ZMOS-u vstúpilo do Únie miest Slovenska presne pred rokom. Rozhodli o tom jednohlasne poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Únia zastupuje len mestá. Ešte pred vstupom sme s ňou dlhodobo spolupracovali a boli sme pravidelne informovaní o jej aktivitách. V posledných rokoch sa jej vplyv v dialógu s Vládou Slovenskej republiky posilnil a stala sa tak plnohodnotným partnerom pri jednaniach ohľadom legislatívy a postavenia miest v územno – správnom členení Slovenska ako aj odlišnosti potrieb miest od obcí,“ vysvetlil primátor.

Úniu miest bude po novom reprezentovať prezident a deväť viceprezidentov. Od januára minulého roka sa rozšírila z 39 na 59 členských miest, ktoré spolu majú približne dva milióny obyvateľov.

Prezident Richard Rybníček zdôraznil, že primátori sú naďalej pripravení pomáhať ľuďom v prípade, že by Slovensko zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu.

Medzi ich hlavné priority patrí reforma verejnej správy, zmena financovania samospráv, opatrenia na zmiernenie dopadov zmeny klímy, zavádzanie zelenej ekonomiky či zmena regionálnej politiky.

poprad.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *