Nové

0 0

Niektorí poslanci navrhovali, aby kraj pokutu nezaplatil a obrátil sa na súd.

Nitriansky samosprávny kraj príde takmer o 440-tisíc eur. Dôvodom je pokuta, ktorú mu uložil Úrad pre verejné obstarávanie za projekt spojený s rekonštrukciou viacerých úsekov ciest.

Podľa ÚVO kraj pochybil v tom, že pri zákazke v hodnote viac ako 15 miliónov eur bez DPH, financovanej predovšetkým z eurofondov, robil verejné obstarávanie na obnovu každej cesty zvlášť, a nie v rámci jedného celku.

Konkrétne ide o obnovu štyroch úsekov: Šaľa-Nitra, Vráble-Tesárske Mlyňany, Nemčice-Radošina a Šurany-Podhájska-Kalná nad Hronom. Kraj získal dotáciu v roku 2018.

„Nie sme v tom sami, podobné pokuty dostali aj iné kraje, samosprávy, dokonca univerzity. Rešpektovali sme všetky kontroly a podľa toho sme sa riadili. Je dosť zvláštne, že po takom dlhom času zrazu príde rozhodnutie, ktoré bolo odôvodnené tým, že v Európe je to tak. Na jednej strane Európa hovorí, že by sme mali byť subsidiálni a čo sa dá, to vybaviť na najnižšej obstarávacej úrovni. Toto sme dodržali a napriek tomu zaplatíme pokutu,“ skonštatoval župan Milan Belica.

Navrhovali súd

Úrad NSK porušenie zákona odmieta. Odvoláva sa na to, že pri verejnom obstarávaní na dodávateľa vykonal riadiaci orgán niekoľko kontrol a žiadne rozpory s legislatívou nezistil.

zdroj:sme.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *