Nové

0 0

Mesto Prešov podpísalo zmluvu na dodanie a montáž sedačiek na zrekonštruovanom zimnom štadióne. Ide o veľmi dôležitú súčasť vybavenia hokejovej haly, ktorá je potrebná pre úspešný začiatok extraligovej sezóny v Prešove.

Na zimný štadión v Prešov už čoskoro pribudnú nové sedačky v hľadisku. Celkovo pôjde približne o 3700 nových sedadiel, ktoré by mali byť kompletne namontované už začiatkom jesene, kedy v meste Prešov očakávame štart najvyššej hokejovej súťaže. „V roku 2018 sme spustili najväčšiu rekonštrukciu zimného štadióna od jeho vzniku s cieľom vytvoriť v Prešove modernú a bezpečnú halu, ktorá bude základom pre rozvoj prešovského hokeja. Pripravovaný návrat extraligy do nášho mesta po viac ako 20-tich rokoch by však nemal zmysel bez divákov, a preto chceme s inštaláciou nových sedadiel začať čo najskôr,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.“

Mesto Prešov získalo na nákup sedačiek dotáciu z Prešovského samosprávneho kraja v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie pre rok 2020 „Výzva pre región“ vo výške 175 000 eur. Celková vysúťažená cena sedadiel vrátane ich montáže je 370 044,72 eur s DPH. Vďaka verejnému obstarávaniu sa tak podarilo ušetriť z mestského rozpočtu takmer 80 tisíc eur.

Nové sedadlá musia spĺňať všetky certifikované bezpečnostné kritériá. Všetky budú v tmavočervenom odtieni a budú rozdelené do troch kategórií na základné (približne 3550 kusov), nadštandardné (približne 135 kusov) a VIP (približne 17 kusov). Základné sedadlá budú sklopné bez lakťovej opierky s minimálnou celkovou výškou 800 mm. Nadštandardné sedadlá budú mať navyše spoločnú opierku a minimálnu celkovú výšku 850 mm. VIP sedadlá budú mať samostatnú bočnú lakťovú opierku, a taktiež opierku hlavy a držiak na pohár. Ich minimálna výška bude 1050 mm. Spoločným prvkom všetkých sedadiel bude akustická úprava zo spodnej strany sedáku.

Dodávateľom je spoločnosť PESMENPOL spol. s r.o., ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže. Dodávateľ sedadlá dodá a namontuje do hľadiska vrátane všetkých potrebných vysprávok.

ilustračné foto: MsÚ Prešov

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *