Nové

0 0

Stručná odpoveď by bola: Pretože Mesto dlhodobo nevie nájsť vhodného prevádzkovateľa. A prevádzkovatelia sa veru veľmi nehrnú. Niektorí si prevádzkovanie aj vyskúšali, no následne sa radšej stiahli, alebo udržiavali prevádzku “len aby bola”, bez dostatočného počtu personálu, služieb, či programu. Každoročne – skoro denne z okna sledujem, čo sa v Mestskej obývačke deje. Ako zákazník som mal možnosť tiež pravidelne zažiť úroveň služieb.

Niektorí prevádzkovatelia sa snažili viac, iní menej. Čím je to ale všetko v skutočnosti spôsobené? Keď si vymyslím koncept prevádzky, mal by som vedieť aj zabezpečiť jej chod a funkčnosť. Nakoniec – na to by mal byť mestský manažment, aby vedel proaktívne prevádzkovať mestské zariadenia, obzvlášť tie, ktoré samo iniciuje. Ak nie priamo, tak aspoň formou správy, podpory, organizácie. Veď máme plno odborníkov, oddelení, aj kultúrnych i športových organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta.

Bohužiaľ nám ale realita všedných dní zatiaľ ukazuje, že Mesto nevie zabezpečiť prevádzku svojich zariadení, kúpeľov – plavárne, kúpaliska, parkovísk, technických služieb, ale aj kopu ďalších, FunZónu nevynímajúc. V tomto roku – neskoro, ale predsa – ohlásilo Mesto súťaž na výber prevádzkovateľa FunZóny. Jeden so záujemcov nás (školy PinkHarmony) aj oslovil na čiastočné pokrytie požiadavky Mesta na zabezpečenie programu. Radi sme podľa žiadosti záujemcu predložili program. Prešiel nejaký ten mesiac a zrazu prišla informácia, že súťaž je zrušená. Dôvody neznáme, diskutabilné, opäť – ako vždy – sa všetko riešilo za zavretými dverami. Však načo pretriasať veci verejné na verejnosti, všakže. Všetky terasy v Centre už vítajú zákazníkov, len FunZóna zíva prázdnotou.

Nie som ten typ, ktorý iba kritizuje – naopak – vždy sa snažím nájsť vhodnú formu spolupráce, vyhrnúť rukávy a priniesť riešenia danej situácie. Keďže bola súťaž zrušená, teda tohtoročný prevádzkovateľ riadne nevybratý a sezóna už v plnom prúde, rozhodol som sa konať. Oslovil som našich umelcov i športovcov, ale aj partnera z oblasti gastronómie (StarBars – Café Dúšok, Terminal BB) a behom minulého týždňa sme vypracovali projekt a ponuku na zabezpečenie prevádzky našej FunZóny. Okrem denného programu sme navrhli aj zimné aktivity, servis a teda celoročné fungovanie.

Čas sa krátil a bolo potrebné stihnúť (včerajšie – pondelkové) rokovanie Mestskej rady, ktorá pripravuje a predkladá témy na schválenie do zastupiteľstva. Po odkomunikovaní všetkých náležitostí s kolegami a partnermi sa nám podarilo v piatok podať žiadosť. Fyzicky na MsÚ, aj elektronicky členom Mestskej rady, aby mohli ponuku zvážiť, porovnať s minulými rokmi a vo výsledku zabezpečiť plnohodnotnú prevádzku tohoto spoločenského priestoru. Bohužiaľ vedenie Mesta našu žiadosť Mestskej rade nepredložilo a odmietlo ju zaradiť do rokovania. Jedná sa o vec osobitného zreteľu, pretože bola súťaž zrušená a čas na ďalšiu už jednoducho nie je – keďže už sezóna začala. Tak má Mesto možnosť spustiť prevádzku priamym zadaním. I tak je ale potrebné schválenie Mestským zastupiteľstvom.

Áno, máme tu vo Zvolene veľa dôležitejších tém, ale mozaika celkového obrazu Mesta sa skladá z každého dielika, aj toho menšieho.Vzhľadom na fakt, že sa vedenie Mesta odmietlo zaoberať našou žiadosťou, dávame ju na vedomie nášmu poslaneckému zboru – a aj vám – občanom. Môžete ju vyhodnotiť sami a následne tiež postoj, ktorí vaši zástupcovia k tejto téme zaujmú. Verím, že je vo Zvolene dosť ľudí, ktorí majú záujem o zvyšovanie úrovne služieb i šírenie dobrého mena nášho Mesta. Nie vždy však majú môžnosť pridať ruku k dielu. Hádam sa to raz pohne k lepšiemu. Neprestávame veriť, nádej zomiera posledná.

zdroj:FB/Zvolen forum

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *