Nové

0 0

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach.

Na základe tejto výzvy mesto Vranov nad Topľou uplynulý týždeň podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP), pomocou ktorého chce zrealizovať revitalizáciu časti sídliska Lúčna a tak zlepšiť kvalitu života obyvateľov žijúcich v tomto vnútrobloku. V súčasnosti sa na predmetných parcelách na Lúčnej nachádzajú prevažne zelené trávnaté plochy so stromami doplnené existujúcimi spevnenými plochami, starým ihriskom, prvkami staršieho detského ihriska a pôvodného mestského mobiliáru.

V prípade schválenia projektu, ktorého hlavnou aktivitou je Regenerácia vnútroblokov sídlisk s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene a v prípade pridelenia NFP v priestoroch vnútrobloku navrhovaná výsadba nových stromov a okrasných drevín, oprava existujúceho multifunkčného ihriska, výstavba workoutového a detského ihriska pre obyvateľov mesta a predmetnej lokality. V riešenom území sa zároveň plánovaná výstavba nových spevnených plôch z exteriérovej dlažby a osadenie nového mobiliáru.

Termín realizácie projektu predpokladáme na 6 mesiacov, celkové oprávnené výdavky projektu budú 678 000,00 EUR. Spolufinancovanie zo zdrojov prijímateľa – mesta Vranov nad Topľou (5 % z COV) budú 33 900,00 EUR.

zdroj:vranov.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *