Nové

0 0

Ak bude schválený stavebný zákon a zákon o územnom plánovaní v súčasnej podobe, slovenskí primátori a starostovia budú stáť pred Národnou radou Slovenskej republiky. Po rokovaní primátorov krajských miest v Trnave v piatok 11. júna to za všetkých zúčastnených povedal primátor Trenčína Richard Rybníček.


Podľa jeho slov jedným z najväčších nedostatkov je skutočnosť, že návrh stavebného zákona vylúčil občanov Slovenskej republiky z konaní. O svojom území by nemohli slobodne rozhodovať už ani mestá a obce, lebo nesúhlasné rozhodnutia mestského zastupiteľstva budú môcť ešte posudzovať vyššie územné celky a vrátiť mestu na nové prerokovanie. Hoci mal zákon celý proces konaní urýchliť, reálne hrozí, že bude ešte pomalší ako doteraz.
„Som veľmi sklamaný a trvám na tom že ľudia, ktorí pripravovali stavebný zákon a zákon o územnom plánovaní, o tom veľa nevedia,“ povedal Richard Rybníček.


Súčasťou programu primátorov K8 bola aj cyklistická jazda po Trnave, počas ktorej primátor Peter Bročka predstavil účastníkom realizované a pripravované projekty mesta. „Sme nadšení z toho, ako Trnava napreduje, videli sme skvelé projekty. A to tiež dáva zmysel našim stretnutiam, lebo sa vzájomne inšpirujeme, učíme sa jeden od druhého, ako by sme mohli postupovať aj v našich mestách. Vieme si nielen zdravo konkurovať, ale sa aj zdravo inšpirovať a navzájom si pomáhať,“ povedal Richard Rybníček.


Primátori K8 na svojom rokovaní hovorili aj problémoch v jednotlivých mestách, ktoré sú často identické, o financovaní samospráv, čerpaní eurofondov v aktuálnom období a príprave nového obdobia.

zdroj:trnava.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *