Nové

0 0

Žilina:Prepájať firmy, samosprávy i mimovládny sektor s cieľom vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť slovenské mestá je cieľom projektu, do ktorého sa každoročne zapája aj mesto Žilina. Počas najväčšej dobrovoľníckej akcie na Slovensku s názvom Naše Mesto si tisíce ľudí zo súkromných firiem, samospráv a neziskových organizácií obliekajú rovnaké tričká a pomáhajú svojmu okoliu. V piatok 11. júna sa vďaka projektu Naše Mesto skrášlila detská záhrada v Materskej škole Puškinova v Žiline.

„Počas projektu dobrovoľníci opravili domčeky, lavičky, preliezky a stoly na záhrade. Vďaka ošetreniu i novému náteru doslova žiaria, skrášľujú záhradu materskej školy a robia radosť hlavne deťom. Prajeme im vo vynovenej záhrade veľa krásnych zážitkov,“ podotkol primátor Peter Fiabáne.

Po viacročnej spolupráci prišlo aktivitu mesta v Materskej škole Puškinova v tomto roku podporiť 22 dobrovoľníkov zo spoločnosti Ringier Axel Springer SK a. s.

Podujatie Naše Mesto už pätnásty rok organizuje na Slovensku Nadácia Pontis. Prostriedky z grantu, do ktorého sa zapojilo mesto Žilina, boli použité na nákup pracovných pomôcok, farieb a občerstvenia pre dobrovoľníkov.

zdroj:zilina.sk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *