V divadelnej sále Domu kultúry sa v piatok 3. mája uskutočnilo v rámci Dní mesta slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom primátor Jozef Šimko odovzdal Ceny mesta, Ceny primátora a Pamätné plakety za rozvoj mesta osobnostiam, ktoré dosiahli mimoriadne výsledky a vzorne reprezentovali naše mesto.
Na slávnostné MsZ prijali pozvanie zástupcovia družobných miest Rim. Soboty, primátori a starostovia z okolitých miest a obcí a ďalší hostia.
Cenu mesta získali doktor Peter Dragijský, za ktorého prevzala cenu jeho dcéra, bývalý učiteľ Tibor Tóbisz a doktor Ladislav Šinkovič. O udelení Ceny mesta rozhodli poslanci na marcovom mestskom zastupiteľstve.
Peter Dragijský, ktorého nominoval Klub záujmovej činnosti seniorov v Rim. Sobote a Miestny odbor Matice slovenskej a Dom Matice slovenskej v Rim. Sobote, sa narodil v roku 1950 v Hnúšti Likeri. Lekársku fakultu absolvoval v Košiciach, od roku 1977 žije v Rim. Sobote. Tridsať rokov bol obvodným lekárom-chirurgom vyhľadávaným pre svoj profesionálny a ľudský prístup. Bol a je aktívnym členom výboru Matice slovenskej v Rim. Sobote, jeho koníčkom je najstaršia slovenská história. Je autorom knihy Osobnosti Gemera-Malohontu. Slováci tohto kraja. Osobne sa zaslúžil o vytvorenie Aleje dejateľov s bustami významných osobností kultúrno-spoločenského života, ktorých je v súčasnosti 21. Je držiteľom Bronzovej medaily sv. Cyrila a Metoda, zlatej a striebornej ceny MS, verejného uznania predsedu MS Mariána Gešpera a mimoriadnej ceny MS za zásluhy na slovenskej štátnosti.
Bývalého pedagóga a športovca Tibora Tóbisza nominoval poslanec MsZ a viceprimátor Attila Halász. T. Tóbisz sa narodil v roku 1944 v Rožňave. Ako trojročný sa s rodičmi presťahoval do Rim. Soboty. Bol žiakom ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským na Šrobárovej ulici. Tu v roku 1962 maturoval. Táto škola sa stala jeho druhým domovom, sem sa vrátil po štúdiách na Pedagogickej fakulte v Nitre ako učiteľ telesnej výchovy na druhom stupni. Športu sa venoval celý svoj život. Ako chlapec sa venoval športovej gymnastike v klube u doktora Hrivnáka, s ktorým absolvoval množstvo pretekov. Bol členom zápasníckeho oddielu svojho otca, venoval sa stolnému tenisu no jeho najväčšou láskou bol a je futbal. Bol hráčom Slovana RS. Základná škola, kde učil, tzv. Šrobárka, sa považovala za základňu sobotského futbalu aj vďaka jeho osobnému nasadeniu a obetavosti. Obetavosti T. Tóbisza, ktorý viedol žiakov k aktívnemu pohybu, prebúdzal a prehlboval ich vzťah k športu.
Ladislav Šinkovič sa narodil v roku 1936 v Rim. Sobote. V rokoch 1960 -1978 pracoval ako lekár. Od roku 1978 do roku 1986 vykonával funkciu riaditeľa nemocnice s poliklinikou v Rim. Sobote. V tejto funkcii významne prispel k rozvoju zdravotníctva v okrese Rim. Sobota. Zaslúžil sa o výstavbu obvodného zdravotného strediska v Hajnáčke, Jesenskom, Hrachove, Ožďanoch a Veľkom Blhu. Pričinil sa o rekonštrukciu interného oddelenia v Rim. Sobote. Zabezpečil prístrojovú techniku pre izbu intenzívnej starostlivosti. Podieľal sa na výstavbe oddelenia anesteziológie aj dostavbe budovy laboratórií a ďalšie významné zlepšenia sú tiež jeho dielom. Od roku 1986 do roku 1992 pracoval ako posudkový lekár nemocnice s poliklinikou. Bol poslancom rimavskosobotského MsZ a predsedom sociálnej komisie. Na Cenu mesta ho navrhol primátor J. Šimko.
Spoznali sme aj majiteľov Ceny primátora. V tomto roku bola udelená lekárovi Pavlovi Láskovi, in memoriam folkloristovi Vladimírovi Petrincovi, za ktorého ocenenie prevzal brat Martin, a predsedníčke VMČ Mojín Silvii Kanátovej. Primátor J. Šimko ocenil Pamätnou plaketou za rozvoj mesta deväť občanov. Laureátmi sú Árpád Balog, Barnabáš Klement, Vanda Kosorínová ,Zoltán Greksa, Viktória Lisáková, Igor Paľovský, Eduard Lesko, Ján Bozó a Ladislav Rigó.
V kultúrnom programe vystúpili žiaci a pedagógovia tunajšieho súkromného hudobného a dramatického konzervatória.